Wizyta studialna na Podkarpaciu

W dniu 25.08.2014 do Rzeszowa przyjechała delegacja z Pervomayska w składzie: Vasyl Prusak, Roman Babyachok, Igor Kolanko, Olena Laskava, Liliana Filipiszna, Petro Pestov, Aleksander Szostak, Anatolii Dymydowskyy. Tego samego dnia goście z Ukrain wzięli udział w pokazie iluminacji świetlnych fontanny multimedialnej w Rzeszowie.

W dniu 26.08.2014 odbyła się wizyta studialna w Wyższej Szkole Prawa i Administracji, w której są zainstalowane ogniwa fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Pozwoliło to uczelni ograniczyć o około 10 % zużycie ciepła i prądu pozyskiwanego z sieci miejskiej. Pozyskane ciepło wspomaga m.in. nstalacje ogrzewania grzejnikowego w budynkach uczelni. Przez większość sezonu grzewczego pompa ciepła będzie stanowić jedyne źródło ciepła dla instalacji centralnego ogrzewania. Wieczorem delegacja udała się na „nocne zwiedzanie” miasta w celu zapoznania się z nowoczesnym oświetleniem przestrzeni miejskiej w Rzeszowie. Oprowadzającym był Pan Jerzy Łazowski z Miejskiego Zarządu Dróg i Zieleni  w Rzeszowie. Uczestnicy zapoznali się z oświetleniem ul. Rejtana, Mostu Narutowicza, Rynku oraz Okrągłej Kładki.

W dniu 27.08.2014 r. delegacja wzięła udział w kolejnych wizytach studialnych na Podkarpaciu:

Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego w  Iwonicz Zdroju – dyrektor Piotr Komornicki opowiedział o wykorzystaniu przez Centrum energii kolektorów do ogrzewania budynku, wody w basenie oraz ocieplenia elewacji.

Urząd Miasta Krosna – prezydent miasta spotkał się z delegacją i opowiedział o energooszczędnym oświetleniu ulic miejskich, mostów i zabytków 

 Strefie Inwestycyjna Innowacyjnych Technologii Szczepańcowa – pracownicy, którzy spotkali się z delegacją,   pokazali i opowiedzieli o wykorzystaniu energooszczędnych instalacji mieszczących się w Strefie Inwestycyjnej.

W dniu 28.08.2014r.  odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa z delegacją z Piervomayska, a następnie dr Mariusz Szewczyk zaprezentował pompy ciepła działające na terenie Politechniki Rzeszowskiej. Kolejnym wizytowanym miejscem był Basen mieszczący się w Nowej Wsi, gdzie Dyrektor kompleksu pokazał i opowiedział o wykorzystaniu kolektorów słonecznych w placówce rekreacyjno-sportowej. 

Wizyta studialna  na Podkarpaciu Wizyta studialna  na Podkarpaciu
Wizyta studialna  na Podkarpaciu Wizyta studialna  na Podkarpaciu